top of page

Logo se jim nelíbí. Kdo za to může? Zadání bývá častým kamenem úrazu.

Aktualizováno: 7. 6. 2020

Pamatujete si na film Po čem ženy touží s Melem Gibsonem? Ve filmu šlo o to, že Mel Gibson slyšel, co si ženy v duchu vlastně myslí… Mít tak takovou schopnost na klienty... To by byla paráda... Věděl bych například, co si klient myslí, když chce “moderní” logo. Myslí tím jednoduchý minimalistický design? Myslí tím nějaké 3Dčko? Myslí tím ilustrovaný logo? Co tím myslí?


Pod slovem moderní vidí každý něco jiného a stejně tak je to i u mnoho dalších pojmů. Lidi mají často tendenci odpovídat hodně obecně a úkolem profesionála je dostat ze zákazníka všechny informace, které potřebuje ke zpracovaní kvalitního řešení. Klient za vámi přišel s tím, že chce řešení na míru, takže vy byste tu míru taky měl poznat. Pokud se spokojíte s nic neříkajícími odpověďmi, tak řešení bude stejně tak nic neříkající klišé, jako zadání. Pokud tedy neumíte číst myšlenky, tak se musíte prostě hodně ptát :-)


Tvorba loga na míru není umění. Hodně lidí si to myslí, ale jde především o práci jako každou jinou. Potřebujete poznat klientovo podnikání a na základě toho vytvořit řešení na míru, které bude správně fungovat.


Jak a na co se teda ptát? Stává se Vám často, že klient není spokojený s návrhem? Je to tím, že klient nemá vkus nebo za to může grafik? Na co se mám připravit, když naopak plánuji logo poptávat? To jsou otázky, na který jsem se v tomto videu pokusil odpovědět.留言


bottom of page